Historie a současnost lokality

  Historie pivovarnictví

Počátky pivovaru sahají do 19.století, kdy byly nejprve postaveny v roce 1898 sklepy a varna, poté roku 1899 administrativní a hospodářské budovy a konečně v roce 1900 sladovna. Kapacita pivovaru byla 30 000 hl, kapacita sladovny 60 vagonů ječmene.

V dobách svého rozkvětu pivovar vyráběl 10% pivo světlé výčepní, 12% světlý ležák Malvaz a 15% černé pivo bavorského typu Kujebák. V podniku bylo v období "první republiky" celoročně zaměstnáno 24 lidí.

Po druhé světové válce provoz vyráběl piva 12o Kujebák a 10o Vysokomýtské pivo. Pivovar byl zrušen v roce 1951.

Foto6 - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti      Foto7 - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti
 
 

V následujícím období byl areál pivovaru využíván jako skladovací areál ZZN Vysoké Mýto pro skladování zemědělských produktů. Jedním z cílů projektu Bytový komplex Nový Pivovar je opětovné navrácení života do této oblasti a dominantní části původního objektu.


 

  Gegrafické a demografické údaje

Město: Vysoké Mýto
Poloha: 49 stupňů 57 minut severní šířky, 16 stupňů 9 minut východní délky
Nadmořská výška: 289 m n. m.
Rozloha: 29,59 km2 z toho vodní plochy 0,23 km2 a zahrady 1,09 km2
Počet obyvatel: 12 526 (k 1.1. 2008)


 

  Současnost

V dosahu realizované výstavby je železniční i autobusová zastávka, které jsou vzdálené jen několik minut pěší chůze. Nedaleko se také nachází nemocnice. V blízkosti výstavby je také základní a mateřská škola.

Centrum Vysokého mýta je dostupné pěšky, cca 10 minut chůze. Ve měste se nachází několik supermarketů, ale také mnoho obchodů pro každodenní či příležitostné nákupy.

Je zde také mnoho příležitostí pro kulturní vyžití (kino, divadlo, knihovna, restaurace, výstavy atd.). Sportovní areály jsou ve městě také samozřejmostí (sportovní centrum - squash, ricochet, bowling, kulečník, stolní tenis, sportovní stadion, tenisové kurty, autodrom Vysoké Mýto, plovárna, krytý plavecký bazén).

 
Kliknutím na mapky níže zobrazíte okolí bytového komplexu. Pro zobrazení kompletní mapy klikněte zde.
 
Standardní mapa - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti      Foto mapa - kliknutím zobrazíte obrázek v plné velikosti


 
 

 

(c) 2011 Bytový komplex Nový Pivovar